Kluby Sportowe

MUKS Kangur Nowy Tomyśl

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy
Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „KANGUR” Nowy Tomyśl
 Zaprasza do współpracy
w sezonie sportowym 2011/2012

*** Sekcje Siatkówki Dziewcząt i Chłopców***
***Obozy dla dzieci i młodzieży***
***Sekcje Sportowe Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn***

Historia sekcji piłki siatkowej w Nowym Tomyślu.

Pierwsze sekcje piłki siatkowej w Nowym Tomyślu funkcjonowały przy KS „POLONIA” Nowy Tomyśl. W swej długiej historii drużyna KS POLONIA Nowy Tomyśl występowała nawet w II lidze męskiej (były to jednak zupełnie inne czasy). Przez wiele lat sekcje piłki siatkowej męskiej były wiodącymi sekcjami sportowymi Nowotomyskiej Polonii. Szczyt aktywności to koniec lat 60-tych i lata 70-te. W latach 80-tych po wycofaniu się z aktywności trenerskiej ówczesnych animatorów tej dyscypliny, sekcje te zajmują drugorzędną pozycję. W roku 1985 sekcję piłki siatkowej przy KS Polonia Nowy Tomyśl próbują wskrzesić: nauczyciel w-f Dariusz Pilz i uczeń Nowotomyskiego Liceum Jarosław Mleczak. Przez trzy sezony wspólnie biorą udział w organizowaniu życia klubu prowadząc rozgrywki w ramach ligi wojewódzkiej WZPS. Niestety, z początkiem lat 90-tych KS Polonia Nowy Tomyśl podejmuje decyzję o likwidacji sekcji. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności sekcję siatkówki męskiej w tym czasie powołuje LZS Budowlani Nowy Tomyśl. Sekcja ta rywalizuje początkowo w rozgrywkach młodzieżowych, a następnie wsparta przez byłych zawodników KS Polonia Nowy Tomyśl również w rozgrywkach seniorskich. Cierpliwości, zaangażowania i środków wystarczyło jednak tylko na dwa sezony, po czym sekcja została zlikwidowana.
Od roku 1992 istniały tylko sekcje zlokalizowane przy szkołach podstawowych w Nowym Tomyślu. Jedną z nich była sekcja Jarosława Mleczaka, która w roku 1994 wywalczyła tytuł Mistrza Województwa Poznańskiego w minisiatkówce. W roku 1996 ta sama sekcja zdobyła srebrny medal Mistrzostw Województwa. W oparciu o tą sekcję oraz zawodników z pozostałych szkół w roku 1997 reaktywowano męską drużynę piłki siatkowej przy MOS Nowy Tomyśl. W latach 1997-2000 sekcja ta reprezentowała barwy Nowego Tomyśla w lidze Województwa Poznańskiego oraz Makroregionalnej III lidze (woj. poznańskie, gorzowskie, szczecińskie i koszalińskie).

 

 

Lata 2000 – 2007 

W roku 2000 za sprawą lokalnych sympatyków dyscypliny i wychowanków sekcji piłki siatkowej powołany został do życia Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „KANGUR”. Klub powstał w odpowiedzi na zmieniające się przepisy dotyczące możliwości współfinansowania stowarzyszenia przez podmioty publiczne i prywatne.

Celem stowarzyszenia jest:
- propagowanie piłki siatkowej w środowisku nowotomyskim poprzez prowadzenie amatorskich sekcji piłki siatkowej męskiej i żeńskiej
- zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży
- stworzenie możliwości rywalizacji sportowej dla dzieci i młodzieży oraz wychowanków klubu poprzez udział w rozgrywkach Polskiego Związku Piłki Siatkowej
- organizowanie aktywnych form wypoczynku w czasie wolnym od pracy i nauki (obozy sportowe, rowerowe, kajakowe, narciarskie)
- promocja regionu poprzez sport
W latach 2000 – 2011 klub rywalizował w rozgrywkach sportu szkolnego, młodzieżowych oraz w ramach III ligi serii A Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Największe sukcesy:
2000/2001 - III miejsce mistrzostw wielkopolski WZPS w kategorii młodzików
2001/2006 - udział w rozgrywkach III ligi serii A mistrzostw wielkopolski WZPS
2004/2005 - Mistrzostwo Wielkopolski WZPS w kategorii młodzików
2004/2005 - Ćwierćfinał Mistrzostw Polski w kategorii młodzików
2005/2006 - III miejsce mistrzostw wielkopolski WZPS w kategorii młodzików
2006/2007 - Półfinał mistrzostw wielkopolski WZPS w kategorii młodzików i juniorów
2007/2008 - III miejsce w mistrzostwach wielkopolski w piłce plażowej młodziczek
2008/2009 - III miejsce w mistrzostwach wielkopolski młodzików w piłce siatkowej
Mistrzostwa Wielkopolski w piłce plażowej młodzików ( VI miejsce na Mistrzostwach Polski), Finał Mistrzostw Polski KINER + SPORT, Zabrze 2009
2009/2010 - Finał Mistrzostw Polski KINDER + SPORT , Zabrze 2010 ( III miejsce )
2010/2011 - Finał Mistrzostw Polski KINDER + SPORT, Zabrze 2011 ( VIII miejsce)
 
2000/2011 - systematyczne organizacja aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Od roku 2000 systematycznie prowadzimy sekcje piłki siatkowej męskiej i żeńskiej w kategoriach młodzieżowych zapewniając dostęp do sportu blisko 100 osobowej grupie młodych sportowców.
Nie stawiamy sobie wygórowanych celów sportowych. Chcemy osiągnąć jak najlepszy wynik sportowy na miarę swych jak dotąd skromnych możliwości. Działamy wyłącznie w sporcie amatorskim, głównie młodzieżowym. Nie wykluczamy sportu profesjonalnego, jednak sport profesjonalny musi mieć gwarancje finansowe na długie lata, a tych nie jesteśmy w stanie zapewnić.
Dajemy szansę rywalizacji sportowej wszystkim, którzy chcą i których jesteśmy w stanie przyjąć, ciesząc się z każdego nawet najmniejszego sukcesu sportowego.

 

 

 

Ramowy plan pracy klubu na sezon 2011/2012

1. Obóz sportowy letni w miejscowości Kołobrzeg dla dzieci i młodzieży
2. Organizacja wyjazdów narciarski dla dzieci i młodzieży
3. Zajęcia treningowe dla sekcji żeńskich i męskich MUKS Kangur
Nowy Tomyśl w okresie wrzesień 2010 czerwiec 2011
4. Udział w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej - sekcji młodziczek
- sekcji młodzików
- sekcji minisiatkówki
- sekcji kadetów
- sekcji juniorów
5. Powołanie klasy sportowej i nowej sekcji w sezonie 2012/2013, przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Nowym Tomyślu
6. Udział w wojewódzkich i ogólnopolskich mistrzostwach w piłce plażowej dziewcząt i chłopców
7. Organizacja I  Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki JERZYK 2012;
8. Powołanie nowych sekcji młodzików dzieci i młodzieży z roczników 1999i mł. uczestniczących w rozgrywkach WZPS Poznań.

Rozgrywamy swoje mecze oraz trenujemy w hali sportowej SP 2 Nowy Tomyśl. Ponadto występujemy na arenach sportowych, głównie wielkopolski. Sporadycznie bierzemy udział w imprezach o charakterze ogólnopolskim.  Wszystkim, którzy w dowolnej formie chcieliby wspomóc działalność MOS MUKS Kangur Nowy Tomyśl oferujemy miejsce na reklamy zarówno na strojach sportowych, jak też bilbordach. Dbamy o to, by o naszej działalności publikowane były informacje w lokalnej i wojewódzkiej prasie. Podczas imprez finałów wojewódzkich dwukrotnie zaprosiliśmy na nasze imprezy PTV Poznań.  W planach mamy postawienie bilbordu przy ulicy Kolejowej 3 w Nowym Tomyślu.
Każda forma wsparcia zostanie przyjęta z ogromną wdzięcznością i radością. A wdzięczność ta to uśmiech głównych odbiorców naszej oferty, czyli dzieci.


Międzyszkolny Ośrodek Sportowy
Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „KANGUR”
ul. Mickiewicza 8/2, 64-300 Nowy Tomyśl
Prezes: Jakub Skrzypczak
Bank PEKAO S.A. Oddz. Nowy Tomyśl
Nr 66 1240 6553 1111 0000 5686 8685  

 

 

 

Basket Team Opalenica

Lwy Lwówek

MKS Opalenica

PKS MOS Zbąszyńx